Точки M i P лежать відповідно на сторонах АВ і BC трикутника ABC, причому МР||АС. Знайдіть

довжину сторони AC, якщо MP = 6 см, BP = 8 см, ВС = 12 см. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Есенина Мария.

Відповідь:

АС=9см

Пояснення:

Пряма, паралельна будь-якій стороні трикутника, відтинає від нього подібний трикутник.

Отже ΔАВС~ΔМВР, отже дві сторони одного трикутника пропорційні двом сторонам іншого трикутника, а саме

ВР:ВС=МР:АС

8:12=6:АС

АС=12*6/8=9(см)