Кути трапеції пропорційні числам 1 і 2 , а діагональ є бісектрисою гострого кута. Знайти периметр

трапеції , якщо радіус описаного кола дорівнює 8 допоможіть!!!!! пж !!!!! дуже треба!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Нестеров Кирилл.

Ответ:

40см

Объяснение:

Коло можна описати лише навколо рівнобічної трапеції. АВ=СД

∠А:∠В = 1:2

∠А=х, ⇒∠В=2х.

Сума кутів трапеції, прилеглих до бічної сторони, дорівнює 180°:

∠А + ∠В =180

х+2х=180

3х=180

х=60

⇒∠А=60°, ∠В=2х=2*60=120°

Т.к. АС - бісектриса, то ∠1=∠2, Оскількі ВС║АД, то ∠2=∠3 ⇒

ΔАВС - рівнобедрений. АВ=ВС=СД.

За т.косинусів: АС²=АВ²+ВС²-2*АВ*ВС*cos ∠B= 2*АВ²-2*АВ²*cos 120°=

=2*АВ²+АВ²=3*АВ²

ΔАСД: ∠2=60/2=30°, ∠Д=∠А=60° ⇒∠АСД=180-60-30=90°

Прямокутний ΔАСД вписан в коло. Центр кола, описаного навколо прямокутного Δ - середина гіпотенузи АД.

АД - діаметр кола. АД=2*R=2*8=16

т.Піфагора: АД²=АС²+СД²  (СД=АВ,)

16²= 3*АВ²+АВ²

4*АВ²=256

АВ²=64

АВ=8 см

АВ=ВС=СД = 8 см, АД=16

Р = АВ+ВС+СД+АД = 3*8+16= 40 см


Отвечает Доровский Алексей.

Ответ:

40 од.

Объяснение:

Дано: КМСТ - трапеція, ∠К:∠М=1:2;  КС - бісектриса, ∠КМС=∠СКТ;  R=8; Знайти периметр Р.

Якщо навколо трапеції можна описати коло, то трапеція є рівнобедреною. Отже КМ=СТ, ∠К=∠С;  ∠М=∠Т.

Нехай ∠Т=х°, тоді ∠М=2х°.

∠СКТ=∠МСК як внутрішні при МС║КТ та січній КС.

∠СКТ=∠МСК=∠МКС=0,5х°

Розглянемо ΔКМС - рівнобедрений. КМ=МС.

2х+0,5х+0,5х=180; 3х=180;  х=60;  ∠М=60*2=120°;  

∠МКТ=∠СТК=60°;  ∠СКТ=60:2=30°, отже, ΔСКТ - прямокутний.

Розглянемо ΔСОТ - рівнобедрений. ∠СОТ=2∠СКТ за властивістю центрального та вписаного кутів, отже ∠СОТ=60°, тоді ∠ОТС=∠ОСТ=60°, тому що сума кутів трикутника становить 180°.

Отже, ΔОСТ - рівносторонній, СТ=ОС+ОТ=8.

Розглянемо ΔКСТ - прямокутний; СТ=1/2 КТ за властивістю катета, що лежить навпроти кута 30°;  КТ=8*2=16.

Знайдемо периметр Р=8+8+8+16=40 од.