180 БАЛОВ!!!! СРОЧНО!!!! у прямокутній трапеції тупий кут дорівнює 120 градусів а більша основа і

більша бічна сторона дорівнюють по 8см. Знайдіть меншу основу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Шагалов Влад.

Ответ:

AB = 4

Объяснение:

Дано:

ABCD - прямоугольная трапеция

∠В = 120°

CD=BC = 8 см

Найти: AB - ?

Решение:

1)Проведём высоту BH

2) Рассмотрим ΔCBH

∠CВH = ∠В -90° = 120° - 90° = 30°

Рассмотрим отношение:

sin ∠CВH = CH : BC

В то же время

sin ∠CВH = 1:2

Получается

\displaystyle \frac{CH}{BC} =\frac{1}{2}

\displaystyle \frac{CH}{8} =\frac{1}{2}

\displaystyle CH = \frac{8*1}{2} =4

3) Рассмотрим ABHD

Т.к. у этого четырёхугольника все углы прямые, значит ABHD - прямоугольник

Т.к. ABHD прямоугольник, следовательно его стороны попарно равны

AB = DH = CD - CH = 8-4 =4


Отвечает Ковалёва Евгения.

Ответ:

Опустимо перпендикуляр із вершини з кутом 120° на нижню основу - утворився прямокутний трикутник з кутом 30° зі сторони меньшої основи та гіпотенузою, що борівнює більшій бічній ( 8 см. ). В такому трикутнику катет, що лежить навпроти кута 30° дорівнює половині гіпотенузи. 8/2 %3D4 си. Цей катет і є різниця між більшою та меньшою основою. Меньша основа дорівнює 8 - 4 доривнюэ 4 см.