ПОМОЖІТЬ СРОЧНО! Одна сторона трикутника на 5 см більша за другу, а кут між ними дорівнює 60°.

Знайдіть периметр трикутника, якщо його третя сторона дорівнює 7 см.ПОЖАЛУЙСТА ТОЛЬКО БЕЗ ОБМАНАДАМ 20Б ​

Ответы на вопрос

Отвечает Gerasimchik Pavel.

Ответ:

15см

Объяснение:

AB=BC+5

AC=7

Нехай BC=x, тоді AB=x+5

За теоремою косинусів:

 {ac}^{2}  =  {ab}^{2}  +  {bc}^{2} - 2ab \times bc \times  \cos(b)

49 =  {(x + 5)}^{2}  +  {x}^{2}  - 2x(x + 5) \times  \cos(60)

49 =  {(x + 5)}^{2}  +  {x}^{2}  - 2x(x + 5)  \times  \frac{1}{2}

49 =  {(x + 5)}^{2}  +  {x}^{2}  - x(x + 5)

49 =  {x}^{2}  + 10x + 25 +  {x}^{2}  -  {x}^{2}  - 5x

49 =  {x}^{2}  + 5x + 25

 {x}^{2}  + 5x - 24 = 0

За теоремою Вієта:

х=-8 - сторонній корінь, так як сторона не може набувати від'ємного значення

х=3

ВС=3см, AB=8см

P=3+5+7=15см