Підсумкова контрольна робота. Різниця довжини ребер двох кубів дорівнює 1 см, різниця їх об'ємів 91

кубічний см. Знайдіть відношення Довжин ребер даних кубів.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашенко Андрей.

Дано:

a₁ - a₂ = 1 см;

V₁ - V₂ = 91 см³.

Знайти:

\displaystyle \frac{a_1}{a_2} — ?

                                              Розв'язання:

Виразимо довжину ребра другого куба через довжину ребра першого куба:

a₂  = a₁ - 1.

Об'єм куба дорівнює кубу його ребра, тож:

V_1 = a_1^{\ 3};

V_2 = a_2^{\ 3} = (a_1 - 1)^3.

Так як різниця об'ємів дорівнює 91, маємо таке рівняння:

a_1^{\ 3} -  (a_1 - 1)^3 = 91.

Скористаємося формулою куба різниці:

a_1^{\ 3} -  (a_1^{\ 3}-3a_1^{\ 2}+3a_1- 1)^3 = 91.

Так як перед дужками стоїть знак "мінус", то знаки доданків в дужках мають змінитися на протилежні.

a_1^{\ 3} -  a_1^{\ 3}+3 a_1^{\ 2}-3a_1+1  = 91;

3 a_1^{\ 2}-3a_1+1 -91  = 0;

3 a_1^{\ 2}-3a_1-90  = 0  | :3

a_1^{\ 2}-a_1-30  = 0.

Розв'яжемо отримане квадратне рівняння через дискримінант:

D = b^2 - 4ac = (-1)^2 - 4\cdot 1 \cdot (-30) = 1 + 120 =  121.

a _1 = \frac{-b \±\sqrt{D}  }{2a} = \frac{1\±11}{2}.

Маємо два корені рівняння: a₁ = 6 та a₁ = -5.

Другий варіант не підходить, бо довжина не може бути від'ємним числом.

Значит, a₁ = 6.

a₂  = a₁ - 1 = 6 - 1 = 5.

\displaystyle \frac{a_1}{a_2}= \frac{6}{5} .

Відповідь: відношення довжин ребер даних кубів дорівнює \displaystyle \frac{6}{5}.