Два кола мають внутрішній дотик. Відстань між їх центрами 36 см. Знайти радіуси цих кіл, якщо один

з них у 5 разів більший другого.​

Ответы на вопрос

Отвечает Anton Anton.
Відповідь:
9см; 45см

Розв'язання:
ОО1- відстань між центрами кіл.
ОО1=R-r, при внутрішньому дотику.
Нехай один радіус буде х, а інший 5х.
Рівняння:
5х-х=36
4х=36
х=36/4
х=9 см радіус меншого кола.
9*5=45см радіус більшого кола.