BD - бісектриса трикутника ABC, AB = 12 см, ВС = 16 см. Більший з відрізків, на які бісектриса BD

ділить сторону AC, дорівнює 8 см.Знайдіть AC.​

Ответы на вопрос

Отвечает Юркевич Ирина.

Ответ:

14см

Объяснение:

За властивістю бісектриси трикутника маємо:

 \frac{ab}{ad}  =  \frac{bc}{dc}  \\  \frac{12}{ad}  =  \frac{16}{8 } \\  \frac{12}{ad}   = 2 \\ 2ad = 12 \\ ad = 12 \div 2 = 6

Отже, AD=6см.

AC = AD + DC = 6 + 8 = 14см