Знайдіть скалярний добуток векторів а (2: -3) i B (4; -8).


Ответы на вопрос

Отвечает Исемби Нұрбек.

Скалярний добуток (також відомий як точковий добуток) двох векторів - це скалярна величина, яка може бути обчислена шляхом перемноження величин векторів і косинуса кута між ними.

Для знаходження скалярного добутку векторів a і B можна скористатися наступною формулою:

a - B = |a| * |B| * cos(θ)

де |a| і |B| - величини векторів a і B, а θ - кут між ними.

У вашому випадку вектори a і B задані наступним чином:

a = (2, -3)

B = (4, -8)

Щоб знайти скалярний добуток цих векторів, ми можемо підставити ці значення у формулу вище:

a - B = |a| * |B| * cos(θ)

a - B = √(2^2 + (-3)^2) * √(4^2 + (-8)^2) * cos(θ)

a - B = √(13) * √(72) * cos(θ)

a - B = 13 * 8 * cos(θ)

a - B = 104 * cos(θ)

Отже, скалярний добуток векторів a і B в 104 рази більше косинуса кута між ними.