Срочно! У рівнобедреному трикутнику, периметр якого дорівнює 48 см, бічна сторона відноситься до

основи як 5 : 2. Знайти сторони трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Хромочкин Кирил.

Ответ:

Объяснение:

Позначимо бічну сторону трикутника через a, а основу - через b. Оскільки трикутник рівнобедрений, то його бічна сторона дорівнює більшій з двох рівних сторін. Тоді за умовою задачі маємо:

2a + b = 48 (периметр трикутника)

a = 5/2b (бічна сторона відноситься до основи як 5:2)

Підставляємо значення a у перше рівняння:

2(5/2b) + b = 48

5b = 48

b = 9.6 см

Підставляємо значення b у друге рівняння, щоб знайти a:

a = 5/2 * 9.6 = 24 см

Отже, сторони рівнобедреного трикутника дорівнюють 24 см, 24 см і 9.6 см.