Обчислити суму п'яти перших членів геометричної прогресії якщо b3= 18 а знаменник дорівнює 3


Ответы на вопрос

Отвечает Мамонова Вероника.
Найдем первый член прогрессии:

\boxed{b_n=b_1 \cdot q^{n-1}} \\  \\ 18=b_1 \cdot 3^{2} \\ 18 = b_1 \cdot 9 \\ b_1= \frac{18}{9} =2

Найдем сумму пяти первых членов:

\boxed{S_n= \frac{b_1(q^n-1)}{q-1} } \\\\\\ S_5= \cfrac{2(3^5-1)}{3-1}= \cfrac{2(243-1)}{2}=242

Ответ: 242