Здійснити перетворення: S → SO2 → CaSO3 → CaCl2 → CaCO3 → Ca(HCO3)2 → CaCO3 Cu → CuO → Cu(OH)2 →

CuSO3→ SO2 Допоможіть будьласка

Ответы на вопрос

Отвечает Алхимов Богдан.

1)

S + O2 = SO2

CaO + SO2 = CaSO3

CaSO3 + 2NaCl = CaCl2 + Na2SO3

CaCl2 + Na2CO3 = CaCO3 + 2NaCl

CaCO3 + H2O + CO2 = Ca(HCO3)2

2)
2Cu + O2 = 2CuO

так як - CuO не реагує з водою, отримати гідроксид можливо лише в дві стадії:
CuO + 2HCl = CuCl2 + H2O

CuCl2 + 2NaOH = Cu(OH)2 + 2NaCl

Cu(OH)2 + H2SO3 = CuSO3 + 2H2O

CuSO3 = CuO + SO2