Обчисліть об'єм вуглекислого газу (н.у) який виділиться внаслідок спиртового бродіння 250г глюкози,

що містить 15% домішок. ТЕРМІНОВО!

Ответы на вопрос

Отвечает Бимбетов Бағдат.

Ответ:

Спиртове бродіння глюкози відбувається згідно з реакцією:

C₆H₁₂O₆ → 2 С₂Н₅ОН + 2 CO₂

Тобто, на кожний молекулу глюкози утворюється 2 молекули етанолу та 2 молекули вуглекислого газу.

Молярна маса глюкози (C₆H₁₂O₆) = 180 г/моль

Маса глюкози у 250 г зразка = 250 г * (1 - 0.15) = 212.5 г

Мольна маса глюкози = маса / кількість речовини = 212.5 г / 180 г/моль = 1.18 моль

Оскільки на кожну молекулу глюкози утворюється 2 молекули вуглекислого газу, то на 1.18 моль глюкози утвориться 2.36 моль CO₂.

Об'єм 1 моль газу за нормальних умов (температура 0°C, тиск 1 атм) дорівнює 22.4 л. Тому об'єм 2.36 моль CO₂ буде:

V = nRT/P = 2.36 моль * 0.0821 латм/мольК * 273 K / 1 атм = 51.6 л

Отже, при бродінні 250 г глюкози з 15% домішок утвориться 51.6 л вуглекислого газу за нормальних умов.