3.Обчисліть об’єм повітря ( ᵠ( О2) = 21%), що витратиться для повного спалювання 40 л суміші, у

якій об’ємна частка метану складає 10 %, а решта – це пропан. памагити

Ответы на вопрос

Отвечает Габриянчик Александра.

m(CH4)=40×0,1=4литра

m(C3H8)=40-4=36л

n(CH4)=4:22,4≈0,18моль

n(C3H8)=36:22,4≈1,6моль

n(смеси)=0,18+1,6=1,78моль

CH4(0,18)+2O2(0,36)-->CO2+2H2O

C3H8(1,78)+5O2(8,9)-->3CO2+4H2O

V(O2)=0,36×32=11,52л

V(O2)=8,9×32=284,8л

V(O2)=11,52+284,8=296,32 л

V(повИтря)296,32:0,21=1411л

Ответ:1411л