1. Обчисліть об'єм карбон(IV) оксиду (н.у.), що утвориться внаслідок повного згорання метану

об'ємом 89,6 л. 2. Обчисліть об'єм кисню (н.у.), що витратиться на повне зго рання етану кількістю речовини 1 моль. 3. Обчисліть об'єм кисню (н.у.), що витратиться для спалюван ня метану об'ємом 5 м, і кількість речовини карбон (IV) оксиду, який утвориться.

Ответы на вопрос

Отвечает Мосиенко Даша.

Ответ:

Объяснение:

     89,6 л                               Х л

1)    CH4      +      2O2     =     CO2    +     2H2O

 n=1 моль                           n=1 моль

Vm=22,4 л/моль              Vm=22,4 л/моль

V = 22,4 л                          V = 22,4 л

89,6 л  СН4   -   Х л   СО2

22,4 л  СН4   -  22,4 л  СО2

V(CO2) = 89,6 * 22,4 / 22,4 = 89,6 л

        1 моль            Х л

2)     2C2H6    +    7O2     =    4CO2    +    6H2O

   n=2 моль           n=7 моль

                            Vm=22,4 л/моль

                             V =156,8 л

1 моль  С2Н6   -   Х л   О2

2 моль  С2Н6   -  156,8 л  О2

V(O2) = 1 * 156,8 / 2 = 78,4 л

       5 л               Х л

3)     CH4     +     2O2    =     CO2     +      2H2O

  n=1 моль            n=2 моль

Vm=22,4 л/моль  Vm=22,4 л/моль

V = 22,4 л              V = 44,8 л

5 л   СН4   -   Х л   О2

22,4 л СН4  -  44,8 л О2

V(O2) = 5 * 44,8 / 22,4 = 10 л