Обчисліть об'єм кисню (н.у.), що витратиться для повного згорання етину, якщо при цьому утвориться

карбон (IV) оксид об'ємом 32 літри.

Ответы на вопрос

Отвечает Омирбаева Малика.

Ответ:Рівняння реакції повного згорання етину:

C₂H₂ + 2.5 O₂ → 2 CO₂ + H₂O

За рівнянням реакції бачимо, що для повного згорання 1 моль етину необхідно 2.5 моля кисню.

Тому, щоб знайти кількість молів кисню, необхідних для повного згорання етину, треба обчислити кількість молів етину, який згорить, і помножити на 2.5:

Об'єм карбон (IV) оксиду дорівнює об'єму продуктів згорання, тому ми можемо використати об'єм карбон (IV) оксиду, щоб визначити кількість молів етину:

V(CO₂) = n(CO₂) * V(mol)

n(CO₂) = V(CO₂) / V(mol) = 32 L / 22.4 L/mol = 1.43 моль CO₂

Оскільки з одного молю етину утворюється 2 молі CO₂, то кількість молів етину, який згорів, буде:

n(C₂H₂) = 1.43 моль CO₂ / 2 = 0.715 моль C₂H₂

Тоді кількість кисню, необхідного для повного згорання етину, буде:

n(O₂) = 2.5 * n(C₂H₂) = 2.5 * 0.715 моль = 1.79 моль

Об'єм кисню (н.у.), що витратиться для повного згорання етину, можна обчислити, знаючи кількість молів і використовуючи стандартний об'єм молів газу (V(mol) = 22.4 літрів на моль при н.у.):

V(O₂) = n(O₂) * V(mol) = 1.79 моль * 22.4 літрів/моль = 40 літрів

Отже, для повного згорання етину необхідно 40 літрів кисню (н.у.).

Объяснение: