Обчисліть об'єм вуглекислого газу який виділився внаслідок спиртового бродіння 400 г глюкози,що

містить 25% домішок. ТЕРМІНОВО!

Ответы на вопрос

Отвечает Олексин Діана.

Ответ:

74⅔ л

Объяснение:

Рахуємо масу чистої глюкози

m(глюкози) = w * m(суміші) = 0.75 * 400 = 300 г

Пишемо реакцію бродіння

C₆H₁₂O₆ = 2C₂H₅OH + 2CO₂

Рахуємо кількість речовини глюкози

n(C₆H₁₂O₆) = m(C₆H₁₂O₆) / M(C₆H₁₂O₆) = 300 / 180 = 1⅔ моль

Вуглекислого газу утворюється вдвічі більше, тобто 3⅓ моль. Рахуємо об'єм вуглекислого газу

V(CO₂) = n(CO₂) * Vm = 3⅓ * 22.4 = 74⅔ л