2. На натрiй масою 2,6 г подіяли хлоридною кислотою( НCI) до повного розчинення. Який об'єм газу

виділився?

Ответы на вопрос

Отвечает Гром Вова.

Объяснение:

На натрiй масою 2,6 г подіяли хлоридною

кислотою( НCI) до повного розчинення.

Який об'єм газу виділився?

Під час реакції натрію з хлоридною кислотою утворюється водень та натрій хлорид:

2Na + 2HCl → 2NaCl + H₂

За хімічним рівнянням, на 2 молі натрію утворюється 1 моль водню. Об'єм одного моля газу за нормальних умов (н.у.) дорівнює 22,4 л/моль.

Обчислення кількості натрію:

Кількість молей натрію можна обчислити за його масою та молярною масою:

n(Na) = m(Na) / M(Na) = 2,6 г / 23 г/моль = 0,113 моль

Обчислення кількості водню:

За хімічним рівнянням, на 2 молі натрію утворюється 1 моль водню, тому кількість молей водню, яка утворилась у реакції, дорівнює половині кількості молей натрію:

n(H₂) = 0,5 × n(Na) = 0,5 × 0,113 моль = 0,057 моль

Обчислення об'єму водню:

Об'єм виділеного водню можна обчислити, використовуючи формулу для об'єму газу за нормальних умов (н.у.):

V(H₂) = n(H₂) × Vₘ = 0,057 моль × 22,4 л/моль = 1,28 л

Отже, об'єм виділеного водню становить 1,28 л за нормальних умов (н.у.).