3. Яка маса осаду утвориться при взаємодії 600 г розчину алюміній сульфату та 800 г розчину барій

нітрату?​

Ответы на вопрос

Отвечает Dziabenko Diana.

Ответ:

76,89 г

Объяснение:

Дано:

m(Al2(SO4)3)=600г

m(Ba(NO3)2)=800г

Знайти:

m(осаду)-?

Р-ня:

Al2(SO4)3 + 3Ba(NO3)2 → 2Al(NO3)3 + 3BaSO4

1 моль            3 моль

n(Al2(SO4)3)=\frac{m(Al2(SO4)3)}{M(Al2(SO4)3)}=\frac{600}{342}=1,75 моль - у надлишку

n(Ba(NO3)2)=\frac{m(Ba(NO3)2)}{M(Ba(NO3)2)}=\frac{261}{800}=0,33 моль

n(Ba(NO3)2)=n(BaSO4)=0,33 моль

m(BaSO4)=n(BaSO4)×M(BaSO4)=76,89 г