Обчисліть об’єм концентрованої сульфатної кислоти ( масова частка H2SO4 98%, густина 1,84 г/мл),

яка потрібна для того, щоб повністю розчинити мідь масою 10 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Лаврова Даша.

Дано:

P(р-ну H2SO4) = 1.84 g / ml

W(H2SO4) - ?
m(Cu) = 10 g

Знайти:

V(р-ну H2SO4) - ?
------------------------------------------

n(Cu) = 10 g / 64 g / mol = 0.15625 mol

Cu + 2H2SO4(конц.) = CuSO4 + SO2 + 2H2O

за РХР: n(Cu) = 2n(H2SO4);

n(H2SO4) = 0.15625 mol * 2 = 0.3125 mol

m(H2SO4) = 0.3125 mol * 98 g / mol = 30.625 g

m(р-ну H2SO4) = 30.625 g / 0.98 = 31.25 g

V(р-ну H2SO4) = 31.25 g / 1.84 g / ml = 16.98 ml

Відповідь: 16.98 ml .