9. Обчисліть масову частку натрій нітрату (NaNO3) в розчині, якщо до його розчину масою 130 г з

масовою часткою солі 12% долили воду масою 70 г. ДОПОМОЖІТЬ СРОК ЗДАЧІ 12 ТРАВНЯ 16.00. ВІДПОВІДЬ ПОВИННА БУТИ 8.4 ​

Ответы на вопрос

Отвечает Буяшова Александра.

Ответ:

Масова частка солі в отриманому розчині складає 7,8%.

Объяснение:

Дано:

m (12% розчину) = 130 г

ω (солі в розчині) = 12% = 0,12

m (води) = 70 г

Знайти:

ω (солі) — ?

Розв’язання:

m(солі в 12% р-ні) = m(12 % р-ну) × ω(солі в р-ні) =

= 130 г × 0,12 = 15,6 г.

m(р-ну) = m(12% р-ну)+m(води) = 130 + 70 = 200 г.

ω(солі) = m(солі в 12% р-ні) : m(р-ну) =

= 15,6 : 200 = 0,078 = 7,8%