ПРОШУ ПОМОЧЬ!! 1. Яка маса осаду барій сульфату та яка кількість речовини калій хлориду

утвориться внаслідок взаємодії барій хлориду масою 62,4 г з надлишком розчину калій сульфату? 2. Який об’єм карбон(4) оксиду (н. у.) виділиться в результаті взаємодії натрій карбонату масою 15,9 г з надлишком розчину нітратної кислоти? Скільки молекул міститиметься у цьому об’ємі вуглекислого газу (н. у.)?

Ответы на вопрос

Отвечает Погорелов Никита.

1.

m(BaCl2) = 62.4 g    

N(KCl) - ?

N(BaCl2) = 62.4 / (137 + 35.5 * 2) = 62.4 / 208 = 0. 3 моль

0.3 моль                                х моль

BaCl2 + K2SO4 → BaSO4 + 2KCl

1 моль                                    2 моль

1:0.3 = 2:x

x = 0.6

N(KCl) = 0.6 моль Ответ: N(KCl) = 0.6 моль

2. m(Na2CO3) =  15.9 g

V(CO2) - ?

n(CO2) - ?

N(Na2CO3) = 15.9 / (23*2 + 12 + 16*3) = 15.9 / 106 = 0.15 моль

0.15 моль                    х моль

Na2CO3 + 2HNO3 → CO2 + H2O + 2NaNO3

1 моль                         1 моль

1:0.15 = 1:x

x = 0.15

N(CO2) = 0.15 моль

V(CO2) = 0.15 * 22.4 = 3.36 л

n(CO2) = 6.02 * 10(в 23 степени) * 0.15 = 0.903 * 10(в 23 степени) молекул

ответ: V(CO2) = 3.36л, n(CO2) = 0.903 * 10(в 23 степени) молекул.