За перший день турист пройшов 4/9 усього шляху, а за другий - решту - 26і2/3км. Яку відстань

пройшов турист за 2 дні?

Ответы на вопрос

Отвечает Рафаэльян Владислава.
1) Приймемо весь шлях за 1.
1 -  \frac{4}{9} =  \frac{9}{9} -  \frac{4}{9} =  \frac{5}{9}    (частини) - становить шлях, пройдений за другий день.
2)  \frac{5}{9} становить 26  \frac{2}{3} км =  \frac{26*3+2}{3} =  \frac{80}{3} км. Тодi 1 частина (весь шлях) дорівнює:
 \frac{80}{3} :  \frac{5}{9} =  \frac{80*9}{3*5} =  \frac{16*3}{1*1} =48 (км) - пройшов турист за два дні.
Вiдповiдь: за два днi турист пройшов 48 км

(або
пропорція:
 \frac{5}{9} частини - 26  \frac{2}{3}
1 частина - ? км
1*26  \frac{2}{3} :  \frac{5}{9} = 48 км)