Доведіть, що при а≥0, b≥0, c≥0 виконується нерівність:(а+15)(b+3)(с+5)≥120√a√b√c


Ответы на вопрос

Отвечает Давидовская Анастасия.

Використовуючи нерівність між середнім арифметичним двох чисел і їх  середнім геометричним
при x \geq 0; y \geq 0: \frac{x+y}{2} \geq \sqrt{xy}
маємо
\frac{a+15}{2} \geq \sqrt{15a}
\frac{b+3}{2} \geq \sqrt{3b}
\frac{c+5}{2} \geq \sqrt{5c}
перемноживши відповідно ліві і праві частини останніх трьох нерівностей отримаємо
\frac{(a+15)(b+3)(c+5)}{2*2*2} \geq \sqrt{15a}*\sqrt{3b}*\sqrt{5c}
(a+15)(b+3)(c+5) \geq 8* \sqrt{15*3*5 abc}
(a+15)(b+3)(c+5) \geq 8*15 \sqrt{a} \sqrt{b} \sqrt{c}
(a+15)(b+3)(c+5) \geq 120 \sqrt{a} \sqrt{b} \sqrt{c}
що й треба було довести . Доведено