За 5 кг цукерок і 4 кг печива заплатили 320 грн. Скільки коштує 1 кг цукерок і скільки коштує 1 кг

печива якщо 3 кг цукерок дорожчі за 2 кг печива на 60 грн

Ответы на вопрос

Отвечает Беккер Дима.
Нехай, ціна 1 кг цукерок дорівнює х грн, тоді ціна 1 кг печива дорівнює у грн. 5 кг цукерок і 4 кг печива коштують 120 грн, тоді: 5х + 4у = 320
3 кг цукерок коштують на 60 грн > 2 кг печива, тоді: 3х - 2у = 60. Складемо й розв'яжемо систему рівнянь :
1) {5х +4у = 320
{3х -2у =60 | *2
  
{5х +4у +6х -4у= 320+ 120
{3х -2у = 60

{11х= 440 , тоді х= 40
{3х -2у = 60


 3х- 2у= 60
3*40- 2у=60
120 -2у =60
2у=60
у=30
Відповідь: 1 кг цукерок коштує 40 грн, а 1 кг печива коштує 30 грн