Два електропоїзда одночасно вирушають назустріч один одному з міст А та В, відстань між якими

112км, і зустрічаються через 56 хвилин. Перший приходить до В на 15 хвилин раніше, ніж другий до А. Знайдіть швидкість кожного поїзда.

Ответы на вопрос

Отвечает Шайхутдинов Ильназ.

Пусть скорость первого поезда у км/ч., скорость второго поезда х км/ч.
(х+у)*56/60=112   х+у=112*60/56=120   у=120-х
112/х=112/у+1/4   (112*4*(120-х)-112*4*х-х*(120-х)/4*х*(120-х)=0
x^2-1016*x+112*4*120=0
x1,2=(1016±√(1016^2-4*112*4*120))/2=(1016±904)/2
x1=(1016+904)/2 не подходит
х2=(1016-904)=56 км/ч скорость второго поезда
у=120-56=64 км/ч скорость первого поезда.