СРОЧНО!!! ДОПОМОЖІТЬ!!! Знайдіть корені рівняння: а) 5х²=25х б) 100х²-16=0 в) 3х²-11х-4=0 г)

х²-2х+1=0 д) 2х²+5х+9=х+2

Ответы на вопрос

Отвечает Полякова Наталья.
А)5х²=25х  все перенесемо вливо
5х²-25х=0  винесемо спильний множник за дужки
5х(х-5)=0  розиб"эмо ривняння на простиши
х=0 або х-5=0
              х=5.
Видповидь: х=0 або х=5.

б) 100х²-16=0   розиб"эмо як ризницю квадратив
(10х-4)(10х+4)=0 розиб"эмо ривняння на простиши
10х-4=0 або 10х+4=0
10х=4            10х=-4
х=0,4              х=-0,4.
Видповидь: х=0,4 або х=-0,4.

в)
 3х²-11х-4=0  знайдемо дискриминант
D=121-4*3*(-4)=121+48=169  знайдемо корени
х1=(11-13)/(2*3)=-2/6=-1/3,
х2=
(11+13)/(2*3)=24/6=4.
Видповидь: х=-1/3 або х=4.

г)х²-2х+1=0  згорнемо у квадрат ризници
(х-1)
²=0 перейдемо до простишого
х-1=0  знайдемо розв"язок
х=1.
Видповидь: х=1.

д)2х²+5х+9=х+2   перенесемо вси доданки вливо
2х²+5х+9-х-2=0 зведемо подибни и впорядкуэмо 
                          по спаданню степенив икса
2х²+4х+7=0    знайдемо дискриминант
D=16-4*2*7=16-56=-40<0 якщо дискриминант виявився вид"эмним, 
                                    розв"язання припиняэмо
Видповидь: Ривняння дийсних коренив не маэ.