Пряма y=-3/4x+c є дотичною до лінії заданої рівнянням y=0,5x^4-x. Знайти абсцису точки дотику.


Ответы на вопрос

Отвечает Лемешев Коля.
y_1=- \frac{3}{4} x+c     та    y_2=0,5x^4-x
Знайдемо похідні й приравняeмo.
y_1`=- \frac{3}{4} i y_2=2x^3-1
(кутовий коефіцієнт прямої дорівнює тангенсу кута нахилу дотичної)
2x^3-1=- \frac{3}{4}
x^3=\frac{1}{8}
x=\frac{1}{2}абсциса точки дотику