Знайдіть область значень даної функції y=x2 - 4x + 5. Знайдіть координати точки перетину з віссю

ординат графіка функції

Ответы на вопрос

Отвечает Сорокин Петр.
Знайдемо спочатку координати вершини параболи(виділимо повний квадрат).
       y=x^2-4x+5=x^2-4x+4+1=(x-2)^2+1

(2;1) - координати вершини параболи. 

Оскільки вітки параболи напрямлені вгору, то E(y)=[1;+\infty)

Точки перетину з віссю ординат: 
Підставивши х=0, маємо у=5, тобто (0;5) - точка перетину з віссю Оу