Знайдіть a1,d,an для арифметичної прогресії,у якої a3=12,a9=27


Ответы на вопрос

Отвечает Поддубная Кариночка.
Оскильки до а9 на а3 "наросло" 6 ризниць, то
а9-а3=6d, тобто d=(а9-а3):6=(27-12):6=15:6=5/2=2,5.
Оскильки до а3 на а1 "наросло" 2 ризници, то
а3-а1=2d, тобто а1=а3-2d=12-2*2,5=12-5=7.
Загальний вигляд аn=а1+(n-1)d, тобто аn=7+(n-1)*2,5=4,5+2,5n.
Видповидь: а1=7; d=2,5; аn=4,5+2,5n.