З одного міста в друге, відстань між якими дорівнюе 240 км, виїхали одночасно автобус і автомобіль.

Автобус рухався зі швидкістю на 20 км/год меншoю, ніж автомобіль, і прибув до пункту призначення на 1 год пізніше за автомобіль. Знайдіть швидкість автомобіля та швидкість автобуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Калыкбек Абдулкарим.
Хай швидкість автобуса  - х.  ⇒
240/х-240/(х+20)=1
240*(x+20)-240x=x*(x+20)
240x+4800-240x=x²+20x
x²+20x-4800=0      D=19600
x₁=60     x₂=-80∉
60+20=80.
Відповідь:  швидкість автобуса 60 км/ч,  швидкість автомобіля 80 км/ч.