18. Туюнтмалардын аныкталуу областтарын таап, сал учун а* 7.9 түрүндө белгиле: 12 89-a a-7,9 b - 12

b + 12 b - 12 b-1 C (c - 15). (c + 17)​

Ответы на вопрос

Отвечает Харитонов Даня.

Ответ:

Тууларды аныктау үчүн бардык орнотолорду белгилеңиз:

a = 7.9

b = 12

c = (c - 15) * (c + 17)

Анда сізге берілген кейбір құрамдамаларды жасай аласыз:

89 - a = 89 - 7.9 = 81.1

a - 7.9 = 7.9 - 7.9 = 0

b - 12 = 12 - 12 = 0

b + 12 = 12 + 12 = 24

b - 12 = 12 - 12 = 0

b - 1 = 12 - 1 = 11

c = (c - 15) * (c + 17)

Сонымен, аныкталган орнотолор болады:

89 - a = 81.1

a - 7.9 = 0

b - 12 = 0

b + 12 = 24

b - 12 = 0

b - 1 = 11

c = (c - 15) * (c + 17)

Бұл сіздің сұрауыңызды аныктау үчүн керекті орнотолорды береді.

Объяснение: