A6=16,8 a7= 22 d-? a1-?


Ответы на вопрос

Отвечает Реуцкий Олег.
Для того, щоб знайти різницю прогресії (d) та перший елемент (a1), необхідно знати значення двох будь-яких елементів прогресії. У вказаній задачі надані значення a6 і a7.

З формулами для арифметичної прогресії ми можемо записати:

a7 = a6 + d
22 = 16.8 + d
d = 22 - 16.8
d = 5.2

Також ми можемо знайти перший елемент прогресії, використовуючи формулу:

a1 = a6 - 5d
a1 = 16.8 - 5(5.2)
a1 = -6.2

Отже, d = 5.2, a1 = -6.2.