ДАЮ МНОГО БАЛОВ !!! При якому значенні (а) рівняння має одинодин корень?) (При каком значении (а)

уравнение имееткорінь? 4х²-a+9=0За формолою дискриминанта або Вієта​

Ответы на вопрос

Отвечает Лесько Даник.

Відповідь:Можна вирішити цю задачу, скориставшись формулою дискримінанта. Загальна формула квадратного рівняння ax^2 + bx + c = 0 має вигляд:

D = b^2 - 4ac

Якщо рівняння має один корінь, то дискримінант має дорівнювати нулю. Підставляємо дані з рівняння 4x^2 - a + 9 = 0:

D = b^2 - 4ac = 0

b = 0, оскільки у нашому рівнянні коефіцієнт при x є нулем.

Тоді за формулою дискримінанта отримуємо:

0 = 0^2 - 4 * 4 * (9 - a)

0 = -16a + 144

16a = 144

a = 9

Отже, рівняння 4x^2 - a + 9 = 0 має один корінь, коли a = 9.

Пояснення: