Загін туристів вийшов у похід на 13 байдарках, частина яких двомісні, а решта - тримісні. Скільки

двомісних та скільки тримісних байдарок туристи взяли в похід, якщо загін складається з 31 особи?

Ответы на вопрос

Отвечает Лобанов Сергей.

Ответ:

8 двомісних байдарок та 5 тримісних байдарок.

Объяснение:

Позначимо кількість двомісних байдарок як "х", а кількість тримісних байдарок як "у". Тоді, можемо скласти наступну систему рівнянь:

2x + 3y = 31- кількість осіб дорівнює сумі кількостей місць в байдарках

x + y = 13- кількість байдарок

Можемо вирішити цю систему методом заміщення або додавання. Оберемо метод додавання, щоб позбавитися від змінної "y".

Помножимо друге рівняння на 2 і віднімемо його від першого:

2x + 3y = 31

-2x - 2y = -26

y = 5

Тепер підставимо y = 5 у друге рівняння і знайдемо x:

x + y = 13

x + 5 = 13

x = 8

Отже, загін туристів взяв у похід 8 двомісних байдарок та 5 тримісних байдарок.