добуток перших членів геометричної прогресії (bn) дорівнює 64, а сьомий член дорівнює 128. знайти

знаменник прогресії​

Ответы на вопрос

Отвечает Хальясмаа Аллан.

Нехай q - знаменник геометричної прогресії, а b1 - перший її член.

Тоді за умовою:

b1 * (q^0) * (q^1) * (q^2) = 64 (1)

b1 * (q^6) = 128 (2)

Ділимо одне рівняння на інше:

q^3 = 128/64 = 2

Отже, q = ∛2. Відповідь: знаменник прогресії q = ∛2.