3)Берілген қисықтармен шектелген қисық сызықты трапецияның ауданын тап: y=x²-1 y=0 x=1 x=7


Ответы на вопрос

Отвечает Талгаткызы Анара.

Ответ:    Бірінші ұқымды қолдана отырып, x = 1 ішінде функциялардың құрылған болатын қосарлықтарын тапамыз.

y = x² - 1

y = 1² - 1 = 0

Сіздің бірінші ұқымдың x = 1 нүктесінде функциялар үшін k = 0 болады.

   Екінші ұқымдықты қолданып, x = 7 ішінде функциялардың қосарлықтарын табамыз.

y = x² - 1

y = 7² - 1 = 49 - 1 = 48

Сіздің екінші ұқымдың x = 7 нүктесінде функциялар үшін k = 48 болады.

Екі қосарлықтардың аралықтарының қолдануы арқылы ауданды табу үшін, біз бірінші және екінші ұқымдарды кесіп, олардың арасындағы барлық x құрылған қосарлықтарын саламыз:

0 ≤ y ≤ 48

Аудан: 0 ≤ y ≤ 48

Сізге көмек көрсету үшін керек болса, көмек сұрауын қойыңыз.

Объяснение: