У першому ящику було в 7 разів більше груш ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 38 груш, а до

другого добавили 16, то в груш в обох ящика стало порівну. Яке з рівнянь задовольняє умову задачі? Скільки груш було в кожному ящику спочатку

Ответы на вопрос

Отвечает Ушканова Вика.

Ответ: Позначимо кількість груш у першому ящику через "х", а в другому ящику через "у".

За умовою задачі, у першому ящику було в 7 разів більше груш ніж у другому, тобто:

x = 7y

Коли з першого ящика взяли 38 груш, а до другого добавили 16, то в груш в обох ящиках стало порівну. Тобто:

(x - 38) = (y + 16)

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

x = 7y

(x - 38) = (y + 16)

Можемо розв'язати цю систему методом підстановки або методом різниці. Давайте використаємо метод різниці. З рівняння 1 виразимо "x" через "y":

x = 7y

Тепер підставимо це вираз у рівняння 2:

(7y - 38) = (y + 16)

Розгорнемо і спростимо рівняння:

7y - 38 = y + 16

Віднімемо "y" з обох боків рівняння:

6y - 38 = 16

Додамо 38 до обох боків рівняння:

6y = 54

Поділимо обидві сторони на 6:

y = 9

Тепер, коли знайдено "y", можна знайти "x", використовуючи рівняння 1:

x = 7y

x = 7 * 9

x = 63

Отже, спочатку у першому ящику було 63 груші, а у другому - 9 груш.