Скоротіть дріб а³-b³/2b-2a будь ласка терміново


Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Ваня.
Для скорочення виразу a³-b³/2b-2a, спочатку застосуємо формулу різниці кубів: a³ - b³ = (a - b)(a² + ab + b²). Тоді отримаємо:

(a³ - b³) / (2b - 2a) = [(a - b)(a² + ab + b²)] / 2(b - a).

Тепер застосуємо формулу різниці квадратів: a² - b² = (a - b)(a + b). Отримаємо:

[(a - b)(a² + ab + b²)] / 2(b - a) = [(a - b)(a + b)(a + b)] / 2(b - a).

Таким чином, вираз можна скоротити до (a + b)(a + b) / 2(b - a).