Алгебра 7 клас, дві бригади працювали на збиранні яблук.першого дня одна бригада працювала 5 год,а

друга 4 год,при чому разом вони зібрали 40 ц яблук.Наступного дня бригади працювали з тією самою продуктивністю праці при цьому перша бригада зібрала за три год на 2ц більше ніж друга за2год.Скільки центнерів зібрала кожна бригада за1 год?

Ответы на вопрос

Отвечает Мартынов Паша.

Нехай перша бригада за годину збирала x яблук, а друга бригада y яблук:

5x+4y=40

Друга умова запишеться у вигляді рівняння так:

3x=2y+2

Складемо обидва рівняння в систему та розв'яжемо її:

\begin{cases}5x+4y=40 \\ 3x=2y+2 \end{cases}\\\begin{cases}5x+4y=40 \\ 3x-2y=2 \end{cases}\\\begin{cases}5x+4y=40 \\ 6x-4y=4 \end{cases}

Складемо обидва рівняння:

(5x+4y)+(6x-4y)=40+4\\11x=44\\x=44:11=4

Ігрек знайдемо з першої умови:

5 \cdot 4+4y=40\\4y=20\\y=5

Відповідь: перша бригада 4 ц., друга — 5 ц.