Знайти суму чотирьох перших членів геометричної прогресії , якщо b2 = 25, b4=1, q< 0​


Ответы на вопрос

Отвечает Лемешевский Андрей.

Відповідь:

b_{2}=25=b_{1}*q\\b_{4}=1=b_{3}*q\\b_{3}=b_{2}*q=b_{1}*q*q\\b_{4}=b_{1}*q*q*q\\1=25*q^2\\\\q^2=\frac{1}{25}

так как по условию q<0

то q=-\frac{1}{5}

b_{2}=b_{1}*(-\frac{1}{5})\\\\25=b_{1}* (-\frac{1}{5})\\\\b_{1}=\frac{25}{1}*(-\frac{5}{1})=-125\\\\\\s_{4}=\frac{b_{1}-b_{4}*q}{1-q}  =\\\\S_{4}=\frac{-125-1*(-\frac{1}{5})}{1+\frac{1}{5}} =\\\\S_{4}=\frac{-125+\frac{1}{5} }{\frac{6}{5} } =-\frac{624}{5} *\frac{5}{6} =-\frac{624}{6}=-104

Пояснення: