Знайти суму п'яти перших членів геометричної прогресії: 8; 12; 18; А)211 Б)332,5 В)240 Г)402

Можите росписати будь-ласка?

Ответы на вопрос

Отвечает Алимов Елхан.

Сумма 5 первых членов геометрической прогрессии

b₁=8; b₂=12; b₃=18

q=12/8=18/12=1.5

\displaystyle S_n=\frac{b_1(1-q^n)}{1-q}=\frac{8*(1-1.5^5)}{1-1.5}=\frac{8*(-6.59375)}{-0.5}=105.5

или 8+12+18+18*1,5+18*1,5*1,5=8+12+18+27+40,5=105,5