Вкладник поклав у банк деяку суму грошей під 9% річних. Через рік він зняв зі свого вкладу 500

гривень. Після цього на його рахунку залишилася сума, що становить половину від початкового вкладу. Яка сума грошей буде на рахунку у вкладника наприкінці другого року зберігання? Пожалуйста помогите даю 30 балов срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Лукина Даша.

Ответ:

461,87 грн

Объяснение:

Пусть х — сумма вклада

х + 0,09х - 500 = 0,5х

1,09х - 500 = 0,5х

1,09х - 0,5х = 500

0,59х = 500

х = 500 : 0,59

х ≈ 847,46

Сумма вклада = (х) = 847,46 грн

Осталась сумма = (0,5х) = 0,5 * 847,46 = 423,73 грн

Сумма вклада через год = 423,73 + 0,09 * 423,73 = 423,73 + 38,1357 = 461,8657 ≈ 461,87 грн