1. Розв’язати систему рівнянь методом додавання і підстановки: 4х + 3у = 6 2х + у = 4 помогите пж

даю 40 баллов

Ответы на вопрос

Отвечает Долженко Кирилл.

Відповідь:

x = 3, y =  - 2

Завдання:

Розв’язати систему рівнянь методом додавання і підстановки:

\begin{cases} \: 4x + 3y = 6,  \\ \: 2x + y = 4.\: \end{cases}

Розв'язання:

1) Щоб розв’язати систему лінійних рівнянь методом додавання, треба:

  • Дібравши «вигідні» множники, перетворити одне чи обидва рівняння системи так, щоб коефіцієнти при одній зі змінних стали протилежними числами;
  • Додати почленно ліві й праві частини рівнянь, отриманих на першому кроці;
  • Розв’язати рівняння з однією змінною, отримане на другому кроці;
  • Підставити знайдене на третьому кроці значення змінної в будь-яке з рівнянь вихідної системи;
  • Обчислити значення другої змінної та записати відповідь.

1. У даній системі немає протилежних або рівних коефіцієнтів, тому, щоб позбутися змінної у, помножимо друге рівняння на -3 та додамо почленно перше рівняння до другого.

\begin{cases} \: 4x + 3y = 6,  \\ \: 2x + y = 4;  \hspace{1.2em}\big | \cdot ( - 3) \end{cases}

\begin{array}{l} \underline { +  \begin{array}{r} \begin{cases} \: 4x + 3y = 6,  \\ \:  - 6x  - 3y =  - 12;\: \end{cases} \end{array} } \\ \begin{array}{r} 4x + ( - 6x) + 3y  + (- 3y) = 6 + ( - 12) \end{array} \end{array} \\  - 2x =  - 6 \\ x =  - 6:( - 2) \\ x = 3

2. Підставимо знайдене значення x у друге рівняння системи і знайдемо y.

2x + y = 4

2 \cdot 3  + y = 4

6 + y = 4

y = 4 - 6

y =  - 2

Відповідь: (3; -2).

2) Щоб розв'язати систему рівнянь способом підстановки, треба:

  • Виразити з якого-небудь її рівняння одну змінну через іншу;
  • Підставити в інше рівняння системи замість цієї змінної отриманий вираз;
  • Розв'язати утворене рівняння з однією змінною;
  • Знайти відповідне значення іншої змінної.
  • Записати відповідь.

\begin{cases} \: 4x + 3y = 6,  \\ \: 2x + y = 4.\: \end{cases}

1. З другого рівняння системи виражаємо змінну у через змінну х. Отримаємо:

\begin{cases} \: 4x + 3y = 6,  \\ \: y = 4 - 2x;\: \end{cases}

2. Підставимо отриманий вираз замість змінної у у перше рівняння системи:

4x + 3y = 6

4x + 3(4 - 2x) = 6

3. Розв'яжемо утворене рівняння з однією змінною, знайдемо х:

4x + 12 - 6x = 6

4x - 6x = 6 - 12

 - 2x =  - 6

x =  - 6:(  - 2)

x = 3

4. Знайдемо відповідне значення змінної у, підставивши значення змінної х, у вираз знайдений на першому кроці:

y = 4 - 2x

y = 4 - 2 \cdot3

y =  - 2

Відповідь: (3; -2).

#SPJ1