3. Напишіть формулу функції виду у = kx +р, якщо її графік проходить через точки: a) A(0; 1) i B(2;

2); б) K(1;-1) iP(0; 5).​

Ответы на вопрос

Отвечает Гнатів Юля.

Ответ:

a) y= \frac{ 1 }{ 2 } x+1}

б) y=-6x+5

Объяснение:

a)

A(0; 1) i B(2; 2)

\frac{y-y_1}{y_2-y_1}=\frac{x-x_2}{x_2-x_1}\\\\\frac{y-1}{2-1}=\frac{x-0}{2-0}\\\\ \frac{y-1}{1}=\frac{x-0}{2}\ \ \ |\cdot1\\\\ y-1= \frac{ 1 }{ 2 } \left( x-0 \right) \\\\ y-1= \frac{ 1 }{ 2 } x\\\\\underline{y= \frac{ 1 }{ 2 } x+1}}

б)

K(1;-1) iP(0; 5)

\frac{y-y_1}{y_2-y_1}=\frac{x-x_2}{x_2-x_1}\\\\\frac{y+1}{5+1}=\frac{x-1}{0-1}\\\\\frac{y+1}{6}=\frac{x-1}{-1}\ \ \ |\cdot6\\\\ y+1=-6\left( x-1 \right) \\\\ y+1=-6x+6\\ \\y=-6x+6-1\\\\\underline{y=-6x+5}