Сумма трёх чисел равна 80. Первое число составляет 15% всей суммы. Но 40% второго числа.Найдите

среднее арифметическое первого и третьего числа.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рудомётова Екатерина.

Відповідь:

Пояснення:

Давайте позначимо третє число як C. Ми вже знаємо, що сума всіх трьох чисел дорівнює 80.

Позначимо перше число як A, і друге число як B.

Ми знаємо, що:

1. A + B + C = 80 (загальна сума трьох чисел)

Також ми знаємо, що:

2. A = 0.15 * 80 = 12 (15% від 80)

3. 0.40 * B = 0.4 * B (40% від другого числа)

Тепер, ми можемо використовувати ці дані для знаходження значення B:

A + B + C = 80

12 + 0.4 * B + C = 80

Тепер віднімемо 12 від обох боків:

0.4 * B + C = 80 - 12

0.4 * B + C = 68

Тепер ми знаємо значення B + C:

B + C = 68 / 0.4

B + C = 170

Тепер ми можемо знайти середнє арифметичне першого і третього чисел:

(A + C) / 2 = (12 + C) / 2 = (12 + 170 - B) / 2 = (182 - B) / 2

Тепер нам потрібно знайти значення B. Ми вже знаємо, що B + C = 170, отже:

B = 170 - C

Тепер ми можемо вставити це значення в формулу для середнього арифметичного:

(A + C) / 2 = (182 - B) / 2 = (182 - (170 - C)) / 2 = (182 - 170 + C) / 2 = (12 + C) / 2

Отже, середнє арифметичне першого і третього чисел дорівнює:

(12 + C) / 2