Відомо, що число 2 є коренем рівняння х2+2х+q=0. Знайти значення q і другий корінь рівняння.


Ответы на вопрос

Отвечает Семенова Анастасия.

х = 2 - корень уравнения х² + 2х + q = 0

2² + 2 · 2 + q = 0

4 + 4 + q = 0

8 + q = 0

q = -8

- - - - - - - - - -

х² + 2х - 8 = 0

D = b² - 4ac = 2² - 4 · 1 · (-8) = 4 + 32 = 36

√D = √36 = 6

х₁ = (-2+6)/(2·1) = 4/2 = 2

х₂ = (-2-6)/(2·1) = (-8)/2 = -4

Вiдповiдь: q = -8; x₂ = -4.