На шлях із села в місто, що дорівнює 90 км, один мотоцикліст витрачає на 18 хв більше, ніж другий,

оскільки його швидкість на 10 км/год менша від швидкості другого. Знайти швидкість кожного мотоцикліста

Ответы на вопрос

Отвечает Молдовяну Влад.

Ответ:

60 км/год і 50 км/год

або

50 км/год і 40 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість одного мотоцикліста х км/год, швидкість другого х-10 км/год.   18 хв=0,3 год.   Маємо рівняння:

90/(х-10) - 90/х = 0,3

90х-90х+900=0,3х²-3х

0,3х²-3х-900=0

х²-10х-9000=0

За теоремою Вієта х=60.  х=50.

Якщо швидкість одного 60 км/год, то швидкість другого 50 км/год.

Якщо швидкість одного 50 км/год, то швидкість другого 40 км/год.