Пароплав пройшов відстань між двома пристанями в обидва кінці за 5 годин, причому за течією йшов на

1 годину менше, ніж проти течії. Визначте швидкість течії, якщо відстань між пристанями 60 кілометрів.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Андрей.

Ответ:

5 км/ч - скорость течения

Объяснение:

t=t_{1} +t_{2} , где t=5 - время в оба конца, t_{1} - время по течению, t_{2} - время против течения.

t_{1} =t_{2} +1 - на час меньше по течению.

Подставляем:

5=(t_{2} +1)+t_{2}\\2t_{2} =4\\t_{2} =2\\t_{1} =3

S=V*t\\60=V_{1}*2

V_{1}=30км/ч - скорость парохода по течению

\\60=V_{2}*3

V_{2}=20км/ч - скорость парохода против течения

\frac{|30-20|}{2} =5км/ч - скорость течения