Знайдіть шостий член і суму пьяти перших членів якщо B1=-128, q=1/2


Ответы на вопрос

Отвечает Милованов Денис.

Ответ:

b_6=-4,S_5=-248

Объяснение:

\displaystyle b_6=-128*\bigg(\frac{1}{2} \bigg)^5=-\not128*\frac{1}{\not32} =-4*1=-4;\\S_5=\frac{-128*\bigg(\bigg(\frac{1}{2}\bigg)^5-1\bigg) }{\frac{1}{2} -1} =\frac{-128*\bigg(\frac{1}{32}-1\bigg) }{0,5-1} =\frac{-128*\bigg(\frac{1}{32} -\frac{32}{32} \bigg)}{-0,5} =\frac{-\not128*\bigg(-\frac{31}{\not32} \bigg)}{-0,5} =-\frac{\frac{124}{1} }{0,5} =124*\frac{1}{-0,5} =124:(-0,5)=-248

справочные материалы:

\bf\displaystyle S_n=\frac{b_1(q^n-1)}{q-1} , ~~q\neq 1;~~~~b_n=b_1q^{n-1}