ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!!1.Знайти шістнадцятий і суму тридцяти перших членів арифметичної прогресії (an),

Якщо а1 =10,a2 =6 2. Знайдіть шостий член і суму п'яти перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b1=-64 і q=1/2 3.Знайдіть суму нескінченої геометричної прогресії -125,25,-5,... 4.Знайдіть номер члена арифметичної прогресії (an),який дорівнює 10,9, якщо а1=8,5 id=0,3 5.Між числами 2 i-54 вставте два числа, щоб вони утворили геометричну прогресіюСРОЧНО!!!!!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Михайлова Лиза.

Ответ:

1.-50;-1440 2.-2;-124. 3.-100 4.8 5. 2, -6, 18, -54

Объяснение:

1.a16=a1+15d

d=a2-a1

d=-4

a16=10-60=-50

a30=a1+29d

a30=10-116=-106

S30=(a1+a30)/2 *30

S30=(10-106)*15=-96*15=-1440

1.b6=b1*q^5

b6=-64*1/32

b6=-2

S5=b1(q^5-1)/q-1

S5=-64(1/32-1)/-1/2=-64*(-31/32)/-1/2=62/(-1/2)=-124

3.b1=-125

q=25/-125

q=-1/4

S=b[1] / (1-q)

S=-125/1+1/4=-125/(5/4)=-100

4. 10,9=8,5+0,3x

0,3x=2,4

x=8

5.b1=2

b2= b1*q

b3= b1*q²

b4=b1*q³= -54

q³=-54/2

q³=-27

q= -3

b2= 2*(-3)= -6

b3= 2*9= 18